29 Nisan 2013 Pazartesi

ÇIPLAK AYNA


ÇIPLAK AYNA
Kimseler artık aynada kendi yüzü göremiyor. Çünkü her şey aynanın arkasına saklanmış. Kendi yüzümüzü aynanın arkasına bizler sakladık. Saklandık. Ve sonrasın da etrafımıza baktığımız da herkesin kendi aynasının yalancısı oluğunu anladık. Bizden başka kimsede sorumlu değil bu olanlardan. Kendi kendimize  kızıyor, üzüyor ve sonrasında kendimizi  affediyoruz.
Başımıza ne olay gelirse gelsin artık kesin ben sorumluyum demeliyiz. Çünkü o kuyuları ayağımızın  yanına kazan bizleriz ve  İçine düşen yine biziz.
 Kendi  yaptığımız hatalardan dolayı başkalarını sorumlu tutmaya hiç hakkımız yok. Kendi yaptığımız hatalardan dolayı canımız çok yanıyor. Oysaki biz  mutluluğun yollarını arıyoruz ama kendi suretimizi gördüğümüz ayna yalan söylüyor. Kaf dağının ardına mutluluğun yollarını saklayan kimse bir türlü bulamamamız bizim suçumuz olmamalı..
Ayaklarımız ve düşüncelerimiz bizi hangi limana doğru sürüklediğini  dahi  bilmiyoruz. Öylesine yürüyüp duruyoruz. 

Herkese yakın olmak istiyoruz. Ama  İlk önce aynada çıplak gözlerle kendimize  bakmalıyız. İnsanlara yakın olacak kadar yakın mıyız kendimize ? Aslında Kendimize  bile yabancıyız ama itiraf edemiyoruz. Söyle Şimdi  kim olduğunu çözebildin mi? Kendini çözecek, deşifre edecek yolları bulabildin mi? Korkuyorsun, maskeni çıkartmaktan. Çünkü bütün maskelerini çıkartırsan çıplak kalmaktan, kendini savunamamaktan korkuyorsun. Evinin en ücra köşesine sakladığın sırlı kutularını aç artık. İçindekileri gün ışığına çıkart. Yaralar açılmazsa iyileşemezler.
Bütün insanlardan maskelerini çıkarmasını, sahte gülücükler atmamasını ve çıplak olmalarını istiyorsun. Ya sen kendine çıplak mısın? Teninden geçip, içerlerini görebiliyor musun? Bu yakınlığa ulaşabilmen için önce kendini baştan aşağı temizlemen gerekiyor. İşte o zaman kendine ulaşırsın. Kendine ulaşmayı başardıktan sonra diğer insanlara ulaşmak çok kolay olur. Anlamalısın artık herkes kendi sıradanlığı ile güzel. Çünkü sıradan olanlar her zaman aynada kendilerini çıplak gözle görenlerdir.

 En çok yapmak istediğin şeyi yap ve her şeyinle kendini kabullen. Kendini kabullenir, aynanda kendini görür ve görüntünü sahtelikten çıkarsan inan her şey daha güzel olur. Artık saçma fikirleri, saçma düşünceleri ve hayatında eğrelti duran insanları at beyninden ve yenilen. Bütün farklı yüzlerini at çöpe. Çünkü o yüzlerde sen yoksun. Onlar hep başkaları için taktığın sahte maskelerin. Maskeni çıkar ve bak artık aynaya, kendini bulabilecek misin? O kadar uzun süre taktın ki o sahteliği sonunda kendini kaybettin değil mi?
Kendine yakınlaşmak istedikçe, kendinden uzaklaştığının farkında değilsin. Yakınlaşmak yüreğinin kapılarını sonuna kadar açmakla olur. Aç yüreğini artık.

Herkesin okuyabileceği, sayfaları açık bir kitap gibi ol. Çıplak ol.

10 Yorum:

 1. Benim tek istediğim bi martı gibi yaşamak.

  YanıtlaSil
 2. zaten öyle değil mi?
  Ben mi yanlış hatırlıyorum..
  Sevgiyle..

  YanıtlaSil
 3. ya işte öyle olmadı mı insan
  bir kitap gibi yani
  avaz avaz şarkılar kalıyor sonra elinde sadece
  "
  resimler mi karışmış
  bu benim mazim değil
  aynalar mı buruşmuş
  bu benim yüzüm değil"

  YanıtlaSil
 4. Aslında dünyaya geldiğimiz gibi devam edebilseydik hayata...Hep bir şeylere takılı kalıp kat kat giyindik maskeleri !

  YanıtlaSil
 5. Yaz güneşi..
  Canım aynen dediğin gibi avaz avaz şarkılar kalıyor elimizde ve biz sadece o şarkıları da kendimiz için bir cümle oluyoruz..
  Güzel yorumun için tşkler..
  sevgimle..

  YanıtlaSil
 6. Işıl..
  Ne kadar da güzel demişsin keşke hep öyle kalsaydık ama başaramadık.Ya da başarmak istedikçe elimizden tutup attılar,öyle güzel kalamadık.
  sevgimle...

  YanıtlaSil
 7. Boyalı yüzler dünyası, azıcık tanıdım mı akıyor hemen boyası.

  YanıtlaSil
 8. güzel yorumun için tşk ler hamiyet:))

  YanıtlaSil
 9. İnsanın yüreğini açabilmesi ve içinde
  barındırdıklarını yansıtabilmesi yine yürek işi... güzeldi dost.

  YanıtlaSil
 10. Yüreğimiz hep telaş içinde ve içindekiler içimizi yakmasın diye yazanlardanız ya da yazmaya çalışanlardanız.Biz istiyoruz ki herkes yüreğimizdeki gibi kalsın ama olmuyor.
  sevgiyle...

  YanıtlaSil

Hoşgeldiniz...

© 2011 **LEYL**, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena