15 Şubat 2015 Pazar

HANGİ DİL DAHA İYİ ANLATABİLİR” ACIYI”

 Acıyı anlatacak bir kelime dahi bulamayışım canımı yakıyor ve bugün susma zamanı olmadığını biliyorum. Bugün çığlık çığlığa bağırma zamanı. Ne olduk demek için değil, ne olacağız demek için bağıralım.
Ne olacağız?

Siz onu sevgiyle büyütürken birileri gelir, sevgiyle büyüttüğünüz o fidanı kökünden kesiverir, hatta kesmek yetmez yakar, kül olarak etrafa savurur. Ellerinin sıcaklığını ve yüzündeki gülücükleri bulmak ve” anne ben iyiyim bir şeyim yok” demesini isterken, yüzünü tanıyamazsınız. Ellerinin sıcaklığını son bir kez olsun hissetmek ve gülücüklerine mavi boncuklar yerleştirmek isterken. Ne sıcaklığı kalmıştır, nede gülüşü, bir melek olup gökyüzüne kanatlanmıştır.

Vicdanıyla beraber kafalarını devekuşu gibi toprağa gömenler, bir gün sizin de başınıza gelince o topraktan sakın başınızı çıkartıp, vicdanınız, duygularınız nerede diye sormayın. Unutma ki, bir zamanlar sizde sesleri, yakarışları, ağlayışları, vicdanınızla birlikte kafanızı toprağa gömmüştünüz ve duymamıştınız. Onu hatırlayın ve hayıflanmayın.

Aslında biz neleri unutmadık değil mi? Ama Özgecan Aslan’ı unutmayalım/unutturmayalım lütfen.
Özgecan Aslan'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.0 Yorum:

Yorum Gönder

Hoşgeldiniz...

© 2011 **LEYL**, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena